ברוך שובך לטלנט קיו

שכחתי סיסמה
עדיין לא רשום? הרשם כמגייס או כמחפש עבודה
לא, תודה

שחזור סיסמה

סגור

אני מגייסת

משתמש רשום? התחבר
לא, תודה

אני מחפש עבודה

משתמש רשום? התחבר
לא, תודה
לא, תודה

הכוון תעסוקתי היה זמין בקרוב ...

TalntQ  נוסדה כדי לעזור לאנשים בחיפושי עבודה ובפיתוח קריירה וגם לעזור לחברה לבחור במועמדים המתאימים ביותר.

ב-20 שנה של מחקר בנינו כלים פסיכולוגיים וטכנולוגיים שהופכים את התהליך של חיפוש עבודה/מועמדים לפשוט,להוגן ולהומני יותר

פשטות (לקצר מכשולים מיותרים)

התהליך המסורתי של חיפושי עבודה לוקח היום כ-52 יום בממוצע. אנחנו משתמשים באלגוריתם חכם שבודק התאמה מקצועית ובאבחון חכם שבודק התאמה אישית המקצרים אותו ל-50 דקות. מועמד מגיש פנייה למשרה רצויה, מקבל לינק למבחן ומבצע אותו.

במקרה של התאמה הוא מקבל הזמנה לסגור עסקה, וכל אלה תוך שעה ובלי לצאת מין הבית. אין צורך בשיחה עם טלפנית, בראיון העבודה המסורתי, במבחני מיון הרגילים ובמרכזי הערכה למיניהם. מעולם לא היה התהליך של חיפוש וסינון כה פשוט, קצר ונוח.

הוגנות (למנוע הפליה ופגיעה במועמד)

קיימת באתר שלנו אפשרות לשלוח קורות חיים ישר למנהל המגייס, כמו שזה מקובל היום. אומנם אם מועמד מעדיף לבצע חיפושים מתחת לרדאר, אנו נבנה בשבילו פרופיל אנונימי, כך שמועמד "הולך על בטוח" וחושף את העצמו רק כשעבר בהצלחה תהליך של סינון הראשוני.

אנו נעשה מאמץ מרבי כדי לשמור על פרטיות מועמדים ולהבטיח תהליך הוגן ואובייקטיבי ככול האפשר.

הומניות (לזהות פוטנציאל אמיתי)

היו הימים שבהם הייתה לך עבודה לכל החיים. זה נגמר. ארגונים מבקשים לשרוד ולהתייעל והשקעה בשימור ובפיתוח עובדים הולכת ופוחתת. "גיגאקונומי", עבודה זמנית וחלקית כובשת שוק העבודה ומביאה להתפשטות של "McJobs" חסרי משמעות, אתגרים ויצירתיות. בעקבות זאת, ישנה ירידה ניכרת בציפיות ממועמדים ובקריטריונים לבחירתם. התאמה לתפקיד נמדדת בדרך כלל על סמך בדיקת קורות חיים ומיומנויות טכניות.

אנחנו גם בודקים יכולות ספציפיות, אך שמים דגש על מבחני כושר, מתוך הנחה שכישרון טבעי מאפשר ללמוד מהר מיומנות חדשה ומפלס דרך להצלחה בתפקיד. עקב כך, פיתחנו מערכת מבחנים להכוון תעסוקתי מקיף ומשוכלל שמסייע לאנשים לזהות פוטנציאל שטמון בהם, לאתר כישורים טבעיים ונתיב תעסוקתי להגשמה עצמית.  

בברכה,

דר'אלכסנדר מאירוביץ'